Scholarships and Educational Programmes Fair

Stipendije.info
Homepage > Higher Education and Scholarships Fair > On-line Fair > UniWorld

UniWorld

UniWorld

UniWorld

Vaša putovnica za najbolje obrazovanje

Prvi smo obrazovni savjetodavni centar u Hrvatskoj koji isključivo surađuje s britanskim sveučilištima. Nudimo pomoć tijekom prijavnog procesa, informiramo o stipendijama i dostupnim izvorima financiranjima školarina i životnih troškova za preddiplomski i diplomski studij. Od našeg prvog susreta do dolaska na sveučilište, pratimo učenike i studente na svakom koraku.

O UniWorldu

Prvi smo obrazovni savjetodavni centar u Hrvatskoj koji isključivo surađuje s britanskim sveučilištima.  Dio smo Study Abroad Advicing Centre koji djeluje već 7 godina u Slovačkoj, Češkoj, Bugarskoj, Rumunjskoj i Španjolskoj te je pomogao 8000 učenika i studenata u pronalasku željenog studijskog smjera.  Pozivamo vas da obrazovanje vidite kao najvažniju investiciju  za cijeli život koja će vam pomoći da postanete financijski neovisni te da razumijete svijet oko vas. Nudimo vam mogućnost da upoznate obrazovni sustav Velike Britanije te da odaberete najbolje za vas u profesionalnom, osobnom i financijskom smislu. Kontaktirajte  da vam ponudimo pomoć tijekom prijavnog procesa, informiramo o stipendijama i dostupnim  izvorima financiranja školarine i životnih troškova

Naši programi

Pri savjetovanju koje sveučilište odabrati vodimo se isključivo službenim državnim izvješćima i statistikama kao što su QAA (Quality Assurance Agency) i RAE (Research Assessment Exercise). Kontinuirano raste broj partnerskih sveučilišta koje isključivo biramo prema kriteriju visoke stope zapošljavanja nakon završetka studija.  Surađujemo sa državnim sveučilištima koja daju međunarodno priznate kvalifikacije te provode programe čiju kvalitetu nadziru obrazovne državne institucije. Nastavne metode su moderne te osiguravaju učenicima svu potrebnu pomoć u učenju i razvoju praktičnih projekata te tijekom stručnih praksi. Udruga studenata svakog modernog sveučilišta podržava studente u procesu socijalne integracije ponudom klubova i udruženja u koje se studenti mogu družiti i razvijati svoju osobnost sudjelovanjem u mnogim sportskim i kulturnim aktivnostima.

Partnerska su sveučilišta značajna po:

  • VISOKOJ STOPI ZAPOŠLJAVANJA u prvih 6 mjeseci nakon završetka studija
  • MULTIKULTURALNOM OKRUŽENJU
  • STIPENDIJAMA  između 500 i 2000 funti godišnje
  • OBRAZOVANJU BAZIRANOM NA ISKUSTVU
  • MODERNOJ NASTAVI UTEMELJENA NA INFORMACIJAMA TRŽIŠTA
  • VISOKOM POSTOTKU ZADOVOLJSTVA STUDENATA

Naši studenti nas informiraju o svojim profesionalnim i osobnim uspjesima po završetku studija u Velikoj Britaniji. Ponosni smo na njihov uspjeh u pronalaženju posla u struci u zemljama stabilne ekonomije i socijalne osjetljivosti.

Kontakt

Bihaćka 2, Split, tina@uniworld.hr, 098/9092726

Facebook stranica.

 MOJE ISKUSTVO STUDIRANJA U VELIKOJ BRITANIJI

Dora Bumber

University of Derby - preddiplomski studij

University of Manchester - diplomski studij

Na pitanje 'Kako je studirati u Engleskoj?' sam odgovorila već bezbroj puta. A odgovor je vrlo jednostavan: drugačije. Nakon završene gimnazije upisala sam studij prava i međunarodnih odnosa na University of Derby.  Bila sam ugodno iznenađena pristupom profesora prema studentima, tijekom i izvan predavanja. Sami raspored predmeta, načini ocjenjivanja, vježbi i predavanja su jako drugačiji nego u Hrvatskoj, barem drugačije od onoga što sam čula od svojih vršnjaka koji su nastavili obrazovanje u Zagrebu i Splitu. Predavanja rijetko traju preko 2 sata, te ih maksimalno ima 4 puta tjedno tijekom preddiplomskog studija. Vježbe i seminari se odvijaju 2 puta tjedno, te rijetko traju preko sat vremena. Profesori su pristupačni, svima im je u interesu da njihovi studenti dobiju što bolju ocjenu, i spremni su pomoći kako god mogu. Naravno kao i svugdje, postoje iznimke, pa ćete vjerojatno naletjeti na onog jednog profesora kojeg ne voli nitko, pa čak ni on samog sebe. Sve se to da preživjeti, kod takvih je većinom slučaj da se ili morate osloniti sami na sebe što se tiče nekih stvari, ili morate jače zagrijati stolicu.

Načini ocjenjivanja i ispitivanja su drugačiji kod svakog predmeta i usmjerenja. Iako sam studirala pravo, imala sam jedan jedini ispit sa zaokruživanjem točnih odgovora. Sve ostalo su bili eseji,simulacije suđenja, ili pripremanje žalbi na povrijeđena prava izmišljenog klijenta. Na mojim sveučilištima nije bilo obrane preddiplomskog i diplomskog rada, kao ni usmenih ispita. No, takve stvari ovise o ustanovi na kojoj studirate. Takvi načini ispitivanja se smatraju rigoroznijim, pa ih se može naći na onim 'jačim' sveučilištima kao što su Oxford i Cambridge.

U Engleskoj je težina fakulteta prema godinama studiranja obrnuta: prva godina preddiplomskog studija je lagana, dok su druga i treća već itekako teške. Studiji nisu integrirani kao u Hrvatskoj, te sam se često susrela sa zabludama da smo mi svi na 'stručnom studiju' jer sam mogla birati hoću li upisati diplomski u trajanju jedne ili dvije godine.  Diplomski se studij ne mora nastaviti na istom sveučilištu, iako možete dobiti popust od 10% do 20% ako ostanete 'kući'. Većina Engleza nema završeni diplomski studij jer to kod njih nije norma za zapošljavanje niti se smatra uobičajenim – na pravosudni ispit možete izaći sa završenim preddiplomskim studijem.

Diplomski studiji su jako zahtjevni. Ne mogu reći da su teški, jer je sve teško ako se ne uči dovoljno. Predavanja nisu toliko česta, maksimalno 3 puta tjedno i seminari gotovo da i ne postoje. Udžbenika nema, čitaju se samo akademski članci i studente se potiče na kritičko razmišljanje, kao i na raspravljanje tijekom predavanje. Iako su profesori većinom tu da pomognu, više smo prepušteni sami sebi nego inače. Na diplomskom sam imala pismene ispite sa esej pitanjima, eseje, i stručne radove. Ocjenjivanje je puno rigoroznije i potrebna vam je trojka za prolaz. Ima puno više 'domaćeg rada', strožije smjernice za eseje, kao npr. Minimalno 4000 riječi za esej iz predmeta koji je nosio 15 ECTS bodova, dok su oni sa 30ECTS bodova imali minimum od 8000 riječi.

Studiranje u Engleskoj, osim što naizgled nosi lakši kurikulum, nudi puno više u smislu izvannastavnih aktivnosti u sklopu studija. Tijekom preddiplomskog studija Prava i Međunarodnih odnosa imali smo organizirane stručne posjete Ujedinjenim Narodima u Ženevi i Tribunalu za bivšu Jugoslaviju u Haagu. Sudjelovali smo i na Ted Talku te na diplomatskoj konferenciji koju je organiziralo Sveučilište u Derbyju. Diplomski studij Javnog Međunarodnog prava nažalost nije nudio takve posjete, no sudjelovala sam na Philip C. Jessup Moot Court Qualifying Rounds u Londonu, gdje sam zajedno sa svojim kolegama predstavljala Sveučilište u Manchesteru. Jessup je simulacija suđenja na Međunarodnom sudu pravde, gdje je studentima dan izmišljeni slučaj o sukobu dvije države. Glavni zadatak je napisati tužbu (eng. Memorial, nažalost ne govorim 'pravni' Hrvatski) i što bolje obraniti svog klijenta. Jessup je jedan od najprestižnijih natjecanja na svijetu, i već nakon prvog sudjelovanja možete postati sudac. Tako sam prošle godine sudila u Moskvi, čak sam i predsjedala sudom u četvrtfinalu, te odlučila o jednom od dva ruska predstavnika na svjetskom prvenstvu u Washingtonu. Ove godine se pripremam za jubilarno 60. Natjecanje, te se nadam ponovnom susretu sa Moskvom – a u igri su i Kijev, Pariz, Tel Aviv i London.

Poanta ove moje male priče je da je studiranje u Engleskoj nešto najbolje što mi se dogodilo u životu. Iako mi se zna dogoditi da ponekad žalim što nisam imala isto iskustvo u Zagrebu, uvijek se sjetim da mi je Engleska možda ipak malo više pružila. Nakon studija sam ostala živjeti u Manchesteru i zaposlila sam se u odvjetničkoj firmi. Iako mi je život koji sad imam moja borba dala, da nisam imala pomoć UniWorlda pri upisu i odabiru fakulteta, mislim da bi bio puno drugačiji.

 

 

Learn everything about scholarships in one place!

© Institute for the Development of Education, 2024.